Airbrush Makeup – Technika powietrznego pędzla

image001

Makijaż Airbrush, nakładany za pomoca aerografu…

Jest to technika bardzo interesująca, ponieważ kosmetyku nie wciera się w skórę, a jedynie natryskuje się i pozostawia do wyschnięcia. Wykonanie i przygotowanie skóry do zabiegu makijażu przypomina w dużej mierze wykonanie makijażu tradycyjnymi technikami, z tą tylko różnicą, że zamiast silikonowej gąbki, pędzli i innych narzędzi wykorzystuje się pistolet typu airbrush.

foundations-header_1

Kosmetyki (podkład, róż, cienie) rozpylane są na skórę w postaci mgiełki. Technikę Airbrush wykorzystuje się nie tylko w wizażu. Aparatura do makijażu natryskowego jest stałym elementem wyposażenia charakteryzatorów filmowych oraz artystów body-paintingu.

Pro Pack Platinum_preview

Pierwsze wzmianki o wykonaniu makijażu za pomocą Airbrush sięgają roku 1925, kiedy to za pomocą „pistoletu” przypominającego długopis (aerografu) i sprężonego powietrza rozpylano kosmetyki w celu pomalowania dużej liczby aktorów w filmie „Ben Hur”, następnie ten rodzaj aplikacji kosmetyków w latach 80. spopularyzowała Dina Ousley – profesjonalne makijażystka z Hollywood. Jednak prawdziwy czas świetlności tej technologii nadszedł teraz, kiedy to nastąpiła era aparatów i kamer HD (wysokiej rozdzielczości) wychwytujących nawet najmniejsze niedoskonałości, od makijażu zaczęto wymagać idealnego pokrycia, matowego wykończenia i naturalnego wyglądu.

Sprzęt do aplikacji makijażu składa się z pistoletu natryskowego i kompresora wytwarzającego powietrze, które miesza się z płynnym kosmetykiem-podkładem/różem, tworząc kolorową mgiełkę. Owe „mikro perełki” osiadają na naszym ciele i w kilka sekund wysychają, co nie pozwala im się ponownie ze sobą połączyć.

Dual Action Ab and Compressor_preview

Train - Pull Back for Product - Copy_preview

Po zastosowaniu tej techniki makijażu uzyskujemy efekt cery bez skazy, ponieważ prawdziwy ton skóry jest zamglony za cienką warstwą kosmetyków, maskującą niedoskonałości skóry. Dodatkowo makijaż ten utrzymuje się przez wiele godzin bez potrzeby poprawek, nie tworzy nieestetycznych grudek i smug, nie ściera się, ale można go łatwo zmyć wodą z mydłem lub zwykłym preparatem do demakijażu. Makeup utrzymuje się do 20 godzin. Zdarza się często że panny młode na drugi dzień rano biorą udział w sesji fotograficznej i wystarczy że poprawią się tylko niewielką ilością pudru – gotowe! Makijaż nadal wygląda świeżo! Przetrwa nawet w upalne (!) dni.

Trudno uwierzyć?

Wiem, sama przez wiele lat nie dałam się przekonać, by zacząć stosować tą aplikację w pracy… aż w końcu po kilku stresujących dniach pracy na Brighton Fashion Show, widząc inne makijażystki uwijające się szybciej ze swoimi modelkami, natryskując podkład airbrushem, zdałam sobie sprawę, że warto sprobować… I tak zaciągnęłam się na kurs Airbase Airbrush w Londynie, zainwestowałam w sprzęt do aplikacji i zestaw podkładów i różu i od tego czasu (od 7 lat) używam prawie tylko tej metody do nakładania makijażu, czy to do filmu, na pokazy mody, sesje fotograficzne czy nawet na specjalne okazje i śluby (szczególnie polecany Airbrush!)

PS.

Dwa lata temu zostałam jedyną oficjalną agentką Airbase UK we Włoszech – oferuję szkolenia oraz pomagam w zakupie ich produktów online.

Foto: Marco Carusotti, Aga Szeliga, Dave Ormerod


2 thoughts on “Airbrush Makeup – Technika powietrznego pędzla

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s